Bezprzewodowy przedłużacz pilotów BSR200

8995
Cena netto: 97,50 zł 119,92 zł
 • Możliwe formy dostawy:
 • - Poczta Polska
 • - kurier DPD
 • - odbiór osobisty
 • szt.
  Bezprzewodowy przedłużacz pilotów BSR200 zwiększa zasięg działania pilotów podczerwieni do obrębu całego mieszkania działając przez ściany i stropy (ok 50m). Współpracuje z większością dostępnych na rynku pilotów zdalnego sterowania, umożliwia obsługę domowego sprzętu audio-video typu: tuner satelitarny, magnetowid, odtwarzacz DVD, obrotnica antenowa, wieża Hi-Fi itp... z dowolnego pomieszczenia w domu przy użyciu oryginalnych pilotów od tych urządzeń. Zalecany do domowych sieci telewizyjnych gdzie sygnał z odbiornika TV SAT lub magnetowidu doprowadzony jest do dwóch lub więcej telewizorów.
  Sygnał pochodzący z pilota jest zamieniany w odbiorniku pilota na falę radiową i tą drogą przesyłany do nadajnika pilota, który zamienia ją ponownie w sygnał nadawania w podczerwieni identyczny jak ten pochodzący z pilota.
  Instalacja (schemat) polega na umieszczeniu w pobliżu sprzętu który chcemy zdalnie obsługiwać nadajnika pilota, oraz podłączenia go poprzez zasilacz 12 V do sieci. Powinna zaświecić się czerwona dioda LED w zasilaczu oraz zielona dioda LED w nadajniku umieszczona przy gniazdku zasilacza. Ustawienie nadajnika pilota powinno być takie aby diody nadawcze podczerwieni umieszczone w jego frontowej części oświetlały bez przeszkód obsługiwany sprzęt, max. odległość nie powinna przekraczać 8 m. Możliwe jest również umieszczenie nadajnika pilota na obsługiwanym sprzęcie i wycelowaniu go w przeciwległą ścianę - sprzęt będzie wówczas oświetlony przez promienie odbite od tej ściany, ustawienie należy dobrać doświadczalnie.
  W pomieszczeniu z którego zamierzamy sterować sprzętem należy umieścić odbiornik pilota oraz podłączyć go poprzez zasilacz 12 V do sieci. Powinny zaświecić się diody LED sygnalizujące zasilanie identycznie jak w przypadku nadajnika pilota. Odbiornik pilota należy tak umieścić aby do jego frontowej części mogły bez przeszkód docierać sygnały z pilota. Prawidłowy odbiór sygnałów z pilota potwierdza migotanie czerwonej diody LED umieszczonej we frontowej części odbiornika pilota.
  Zasięg działania urządzenia w zupełności wystarcza dla typowego domku jednorodzinnego (ok.50m). W przypadku stosowania urządzenia na większą odległość należy pamiętać że w pomieszczeniach zamkniętych nawet nieznaczne przestawienie nadajnika bądź odbiornika może mieć wpływ na rozchodzenie się fali radiowej i zasięg działania urządzenia.

  Dane techniczne:
  model: BSR200
  kolor: czarny
  zasilanie: 230V 50Hz
  produkt POLSKI - Sat-Serwis

  Komplet zawiera:
  nadajnik pilota x1
  odbiornik pilota x1
  zasilacz 12V 100mA x2
  instrukcja obsługi


  Istnieje możliwość dokupienia dodatkowego odbiornika pilota w przypadku jeśli chcemy rozbudować zestaw o możliwość przełączania w kolejnym pkt (cena wzrasta o 1/2 wartości kompletu podstawowego).